Oluline teade

4. oktoobril on rahvusvaheline Loomade ja loomakaitse päev. Olen otsustanud selle puhul panna ühe oma maalidest heategevuslikul eesmärgil oskjonile. See on tõeliselt eksklusiivne maal, mis on loodud spetsiaalselt selle oksjoni jaoks.

Kogu maali müügist saadava tulu annetan Loomapäästegrupp MTÜ’le.

Millega tegeleb Loomapäästegrupp MTÜ?

Millega tegeleb Loomapäästegrupp MTÜ?

Loomapäästegrupp on seadnud põhieesmärgiks õnnetustesse sattunud ja/või erakorralist veterinaarset abi vajavatele loomadele-lindudele kiire transpordi ja ravi tagamise. Teine prioriteet on koostöös VTA ja politseiga väärkoheldud loomade võõrandamine, ravimine, sotsialiseerimine ja uute omanike leidmine. Loomapäästegrupp tegutseb vabatahtlikkuse alusel, sõltub annetustest ning see seab nende võimekusele väga kindlad piirid.

Loomapäästegrupi peamine põhimõte on, et loomade heaolu tuleb tagada sõltumata sellest, kas ta on inimesele kasulik või mitte. Ka liigikaitselist tähtsust mitteomavate üksikisendite heaolu tuleb tagada. Iga looma elu tuleb austada ja kaitsta.

Täpsemalt saad Loomapäästegrupi tegemiste, eesmärkide ja põhimõtete kohta lugeda nende kodulehelt:
https://animalrescue.ee/meist/visioon_missioon-2/

Miks just Loomapäästegrupp MTÜ?

Miks just Loomapäästegrupp MTÜ?

Valisin annetuse jaoks välja just Loomapääste Grupp MTÜ, sest nad ulatavad abikäe hätta sattunud loomadele – pole vahet, kas tegu on koera või kassiga või hoopis tuvi või luige või siili või orava või kitsekesega. On olnud palju juhtumeid, kus just Loomapäästegrupp on osutunud selleks viimaseks õlekõrreks raskelt viga saanud loomadele. Ning just tänu neile on need loomad elule tagasi toibutatud.

Minu tähelepanu köitis Loomapäästegrupp MTÜ esimest korda siis, kui Tallinnas, Laagna teel juhtus üliraske autoavarii, kus lisaks inimestele sai väga raskelt vigastada ka ühes autos viibinud hundikoer. Just Loomapäästegrupp oli see, kes ulatas tol hetkel abikäe, nende korraldatud kampaania ja kogutud annetuste toel õnnestus see koer elule tagasi toibutada ja pärast pikka ravi koju taastuma saata. See oli südant liigutav ja sööbis mulle mällu.

Olen ka ise aastaid olnud koeraomanik ning ühe koera ka hoolimatu autojuhi tõttu mu oma silme all kaotanud kui olin veel laps. Mul on olnud mitu koera, kes vanaduses haiguste tagajärjel on pidanud lahkuma. Seetõttu mõistan väga hästi nende loomaomanike meeleheidet, kelle lemmik ootamatult viga saab ja vajab kiiret erakorralist ravi.

Mõni aeg tagasi kogus Loomapäästegrupp MTÜ annetusi kutsikas Betty’le, kes oli saanud raske peatrauma ja kelle raviarved läksid tuhandetesse eurodesse. Siiski õnnestus heldete annetajate toel ka selle kutsika elu päästa ning ta koju taastuma saata.

Viimane erakordne pääsemine liigutas ilmselt iga loomasõbra südant, kui kilomeetreid auto järel lohisenud koer Vunts alias Woodi, nagu teda uues kodus kutsutakse, heade annetajate abiga ja arstide pingutustega terveks raviti. Vuntsi raviarved olid üle 8600 euro! Vunts on oma traagilise looga ilmselt Eesti üks kuulsamaid koeri hetkel.

Just selliste lugude pärast otsustasingi oma abikäe ulatada just Loomapäästegrupp MTÜ’le. Nad väärivad seda!

Jälgi uudiseid seoses oksioniga minu blogis (https://tomsonmandalamaalid.ee/blogi/) või Facebooki lehel (https://www.facebook.com/TomsonMandalamaalid/) või Instagrammis (https://www.instagram.com/tomsonmandalamaalid/)