Selles postituse teema on mandala ja värviteraapia ning sinise värvi mõju Kurgutšakrale.

Mandala kui spirituaalne sümbol on seotut tunnetega nagu täius ja kasv, luues meile puhta eheda kogemuse – aeg kaob, me saame ühenduse igavikuga ja kogeme täiuslikkust ning meelerahu. Idamaades on mandalaid aastatuhandeid kasutatud mediteerimisobjektina. See on vaikne mediteerimine, süvenemine ja loomine, mil kaitseme end omaenese koormavate mõtete, ärevuse ja stressi ning väliste allikate eest, mis tekitavad segadust. Seeläbi võime me jõuda aga täiesti uue arusaamiseni iseendast.

Värviteraapia põhineb idamaade filosoofial, mille järgi on inimese kehas seitse energiakeskust (tšakrat). Igal energiakeskusel on oma kindel roll, mõjutades meie elujõudu, isikuomadusi, loovust, aga ka otseselt erinevaid keha organeid.

Tšakraid kujutatakse tavaliselt õiekujulistena. Elujõu keskuste häälestamine värvidega tähendab igasse tšakrasse tema värvi visualiseerimist, kuna usutakse, et kindlat värvi valguslaine võnkesadedusel on energiakeskusele tervendav mõju. Igale energiakeskusele vastab kindel värv.

Kui mandalas domineerib mingi kindel värvitoon, siis tugevdab see vastavat energiakeskust kõige rohkem. Tasakaalu loomiseks on hea kasutada kõigi energiakeskuste värvitoone võrdses vahekorras.

Mandala ja värviteraapia - mõju kurguatšakrale

Värviteraapia mõju Kurgutšakrale

Värviteraapia mõju Kurgutšakrale

Värvus: sinine, mõnel pool loetakse ka türkiissinist kurgutšakra värviks.

Asukoht: kurk ja neel

See energiakeskus loob sideme meid ümbritseva maailmaruumiga. Kurgutšakra annab meile ka kõne- ja eneseväljendusoskuse, juhib meie loovat intellekti ja vaimseid püüdlusi.

Kui kurgutšakra energia on madal, siis usutakse, et inimesel võivad tekkida kurguhaigused, lööbed ja üldine rahutu ning närviline meeleolu.

Keha organid, mida kurgušakra mõjutab: Kaela, turja ja lõualuu piirkond, hinge- ja söögitoru, hääle tekitamine, suu, hambad, igemed, kilpnääre ja ajuripats.

Võimalikud tervise probleemid, kui kurgutšakra on nõrk: Kare kurk, kurguvalu, kõripõletik. Tursunud näärmed ja kilpnäärmevaegused. Haavandid suus ja igemeprobleemid. Liigesevaevused ja skoljoos. Nõrk hääl, raskused eneseväljendamises. Kriitilisus.

Kurgutšakra tugevdamiseks keskendu mandalal sinistele toonidele ja kujutle, kuidas ka sinu kurgu ja neelu piirgonnas olev Kurgutšakra muutub sinise värvi mõjul üha tugevamaks.

Kurgutšakra värv on sinine. Sinise vajadus võib kõnelda sellest, et on aeg kõnelda valjusti, öelda välja oma arvamus, pakkuda maailmale oma andeid ning avada oma vaimseid külgi. Kas Sa kuulad ennast? Aga teisi?

Kurgutšakra valvab seda, kuidas ennast väljendatakse. Laul, luule, igasugune eneseväljendamine avavad seda tšakrat, loovuse lämmatamine, allaneelatud viha, teevad kurgu valusaks. Raev ja allasurutus, et ei saa ennast teostada, tekitavad häireid kilpnäärmes. Sinisel on antiseptiline mõju, see ravib põletushaavu, rahustab hingamist, on abiks ka šoki ja hüsteeriahoogude puhul.

Liiga palju sinist võib tekitada isoleerumist, üksindust ja masendust.

Loe rohkem sinise värvi tähenduste kohta minu blogi artiklist: Sinise ja indigosinise värvi tähendus

Afirmatsioon, mida saad koos värviteraapiaga kasutada Kurgutšakra tugevdamiseks: Ma jagan oma tundeid kerguse ja mõnuga.

Näide mandala maalist, mis sobib hästi Kurgutšakra aktiveerimiseks.

Näide mandala maalist, mis sobib hästi Kurgutšakra aktiveerimiseks.

Tervendav mandala ja kaitsev mandala, mille keskel on kujutatud tšakra ringi, kus on toodud kõigi tšakrate värvid. Ka taustaks kasutatud türkiissinine sobib hästi Kurgutšakra aktiveerimiseks. Türkiissinine on ka lahkuse, ravimise ja oma piiride tunnetamise värv.

Tervendav ja kaitsev mandala

Selles postituses said rohkem teada mandala ja  värviteraapia kohta ning milline on sinise värvi mõju Kurgutšakrale.

Käesolev postitus on kolmas postituste sarjast (kokku ilmub seitse postitust), kus räägin täpsemalt, kuidas mandalat värviteraapia vahendina kasutada. Kui soovid olla kursis ka järgnevate artiklitega, siis palun liitu minu uudiskirjaga!

Kasutatud allikad

Kasutatud allikad

lRomantilised mandalad värviraamat

Elujõu mandalad Kirgastav värviraamat

Ambika Wauters “Tšakraraamat. Avasta oma peidetud sisemised varud”

Liina Kaumann “Tervendav maalimine”

Krista Launonen “Teejuht maagiliste piltide maailma”