Selles postituse teema on mandala ja värviteraapia ning indigo värvi mõju Otsmikutšakrale.

Mandala kui spirituaalne sümbol on seotut tunnetega nagu täius ja kasv, luues meile puhta eheda kogemuse – aeg kaob, me saame ühenduse igavikuga ja kogeme täiuslikkust ning meelerahu. Idamaades on mandalaid aastatuhandeid kasutatud mediteerimisobjektina. See on vaikne mediteerimine, süvenemine ja loomine, mil kaitseme end omaenese koormavate mõtete, ärevuse ja stressi ning väliste allikate eest, mis tekitavad segadust. Seeläbi võime me jõuda aga täiesti uue arusaamiseni iseendast.

Värviteraapia põhineb idamaade filosoofial, mille järgi on inimese kehas seitse energiakeskust (tšakrat). Igal energiakeskusel on oma kindel roll, mõjutades meie elujõudu, isikuomadusi, loovust, aga ka otseselt erinevaid keha organeid.

Tšakraid kujutatakse tavaliselt õiekujulistena. Elujõu keskuste häälestamine värvidega tähendab igasse tšakrasse tema värvi visualiseerimist, kuna usutakse, et kindlat värvi valguslaine võnkesadedusel on energiakeskusele tervendav mõju. Igale energiakeskusele vastab kindel värv.

Kui mandalas domineerib mingi kindel värvitoon, siis tugevdab see vastavat energiakeskust kõige rohkem. Tasakaalu loomiseks on hea kasutada kõigi energiakeskuste värvitoone võrdses vahekorras.

Mandala ja värviteraapia - mõju otsmikutšakrale

Värviteraapia mõju Otsmikutšakrale

Värviteraapia mõju Otsmikutšakrale

Värvus: indigosinine

Asukoht: kulmude vahel (nn. kolmas silm)

See energiakeskus juhib meie aistinguin. (Nägemine, kuulmine, lõhnataju)

Keha organid, mida kroontšakra mõjutab: närvisüsteem, aju, ajuripats, käbinääre, silmad, kõrvad, nina.

Võimalikud tervise probleemid, kui kroonšakra on nõrk: Ajukasvaja, ajuinsult, halvatus. Närvisüsteemihäired. Pimedaksjäämine, kurtus. Kogu selja vaevused, halvatushood. Peavalud. Nõrk keskendumisvõime, õppimisraskused.

Kroontšakra tugevdamiseks keskendu mandalal indigosinistele toonidele ja kujutle, kuidas ka sinu kulmude vahel olev otsmikutšakra muutub indigosinise värvi mõjul üha tugevamaks.

Indigosinine on Otsmikutšakra värv. Silmapõletikud tähendavad viha ja pettumust, kui ei või midagi teha, kui asju tahetakse näha teistmoodi.Põletikulin suhe või hoop eneseväärikuse pihta tekitab põskkoopapõletikke. Sellest värvist võib olla abi sundmõtete ja erinevate eemaletõrjumisreaktsioonide puhul.

Afirmatsioon, mida saad koos värviteraapiaga kasutada Otsmikutšakra tugevdamiseks: Ma avan end uuele energiale, uutele inimestele, kohtadele ja kogemustele.

Näide mandala maalist, mis sobib hästi Otsmikutšakra aktiveerimiseks.

Näide mandala maalist, mis sobib hästi Otsmikutšakra aktiveerimiseks.

Tervendav mandala ja kaitsev mandala, mille keskel on kujutatud tšakra ringi, kus on toodud kõigi tšakrate värvid. Indigosinise värvi kaudu saate mõjutada oma Otsmikutšakrat ning  seeläbi oma tarkust, eristamisvõimet, kujutlusvõimet, intuitsiooni ja teadmisi

Tervendav ja kaitsev mandala

Selles postituses said rohkem teada mandala ja  värviteraapia kohta ning milline on indigosinise värvi mõju Otsmikutšakrale.

Käesolev postitus on teine postituste sarjast (kokku ilmub seitse postitust), kus räägin täpsemalt, kuidas mandalat värviteraapia vahendina kasutada. Kui soovid olla kursis ka järgnevate artiklitega, siis palun liitu minu uudiskirjaga!

Kasutatud allikad

Kasutatud allikad

Romantilised mandalad värviraamat

Elujõu mandalad Kirgastav värviraamat

Ambika Wauters “Tšakraraamat. Avasta oma peidetud sisemised varud”

Liina Kaumann “Tervendav maalimine”