Avasta rohelise värvi tähendus

Roheline on kollase ja sinise värvi segu. Temas ühinevad sinise intuitiivsus ja kollase loogiline mõistus.

Roheline esindab tasakaalu, rahu, harmooniat, kasvamist, kevadet, värskust, noorust, tervist, elu, viljakust ja loodust. See on lootuse, rahuliku meele ja kannatlikkuse värv. Samuti on see üksmeele, võrdsuse ja koostöö värv.

Roheline on neutraalne ja kõige tähtsam parandav värv. See võib ka paranemist kiirendada. Selles on kokkukuuluvustunnet, tasakaalu ja rahul olemist kõige olemasolevaga. Loodus on kõige loomulikum ravija. Rohelises on raske olla murelik, rohelises on sõbralikkust, heakskiitu, kallistamist, õlalepatsutust, see toob üksmeelt, võrdsust, õiglust, armastust ja andeksandmist.

Roheline mõjub rahustavalt inimese närvisüsteemile, madaldab kõrget vererõhku, rahustab südametegevust ja muudab pessimisti maailma helgemaks. Samuti tõstab roheline inimese intelletkutaalset aktiivsust.

Avariiväljapääsude ja evakuatsiooniteede märgid on rohelised, sest rohelist on tunnetatud värvina, mis annab võimaluse ja seostub hea õnnega.

Paljudele inimestele mõjub roheline rahustavalt ja tasakaalustavalt. Mõned tunnevad, et see lisab keskendumisvõimet ja loovust.

Looduslikku rohelist peetakse meeldivaks taustavärviks, mis paneb teised värvid särama. Tumerohelist tunnetatakse turvalise ja kindla värvina, helerohelist rahuliku ja südamlikuna, kuid kollakasrohelist peetakse mürgiseks ja iiveldust tekitavaks.

Roheline on neljanda ehk südametšakra värv. See seostub inimsuhete, armastamise, aktsepteerimise ja hoolitsemisega. Roheline stimuleerib südamekeskust, tema suur ülesanne on avada süda ja panna käed armastama, kallistama ja puudutama. Ta õpetab andeks andma, ka iseendale ja unustama. Kui igatsed rohelist, oled võibolla avanemas ja laiendamas armastamis- ja hoolitsemisvõimet.

Tugeva südametšakra energiaga inimesed on osavõtlikud, kaastundlikud ja abivalmis. Tihtipeale ka väga andekad. Kui see energiakeskus on aga nõrk, siis muutub inimene enesekeskseks, riiakaks ja kergesti solvuvaks.

Liiga palju rohelist võib tekitada peataolekut, innustuse puudust ja lodevust. Rohelises on lihtne olla horisontaalasendis, seetõttu soovitatakse rohelist magamistoa värviks. Roheline tekitab ka soovi luua midagi uut, mistõttu sobib see ruumi, kus tegeletakse rahulike hobidega. Seda sobib kasutada ruumides, kus puhatakse või naudeldakse, nt vannitoas. Liiga palju rohelist sisekujunduses võib inimese muuta apaatseks ja ükskõikseks.

Väga harva esineb rohelise suhtes vastumeelsust. See võib tähendada, et ei jaksata tunda huvi argielu vastu. vajatakse seiklusi, ergutusi, primitiivsust, ägedat hoogu. Huvi pakuvad puberteedieas kogemata jäänud asjad. Maharahunemine tuleb kogemuste kaudu.

Kui vihkad rohelist, võid mõelda selle üle, kas oled kaastundlik, lahke ja empaatiline. Kas oled võimeline andestama? Kas viha muudab Sind mõnikord jõuetuks?

Feng Shui järgi aktiveerib roheline värv ja selle varjundid Perekonna, sugupuu ja mineviku tsooni. Seda tsooni toetavad lisaks tavapärasele rohelisele ka lillakasrohelised ja punakasrohelised värvitoonid, kandes endas kannatlikkuse ja värskuse energiat. Rohelises värvuses on kokku saanud minevik ja olevik. Meie mineviku õppetunnid on loonud oleviku rohelise värskuse ja uuenemise. Roheline värv sisaldab endas kevade algust, uue ootust, paneb meid lootma uutele algustele, kuid samas jääb selle värvitooni põhiolemus rahulikuks ja turvaliseks.

Feng Shui filosoofia järgi vastab roheline värv Puu stiihiale, sümboliseerides kasvu, paisumist, rohkenemist, uuenemist. Roheline aitab vabaneda halbadest tunnetest ja on oma olemuselt rahustav. Võtmesõnad on taktitunne, praktilisus, stabiilsus, progress, suursugusus, arenenud väljendusoskus, reformimeelsus, aga ka solvumine, egoism, kadedus, armukadedus, pettumus, raskemeelsus.

Puu stiihia esindajana sobib roheline värv hästi ka kööki, sest toimib tasakaalustajana Tule (pliit) ja Vee (valamu) vastasseisu puhul.

Puu stiihia esindajana sobib see Feng Shui järgi ka Raha, rikkuse ja rahulolu tsooni aktiveerimiseks, mille element on samuti Puu.

Kasutatud allikad:

Krista Launonen “Teejuht maagiliste piltide maailma”

Liina Kaumann “Tervendav maalimine”

Siret ja Janno Seeder ” Perekonna, sugupuu ja mineviku feng shui

Elujõu mandalad Kirgastav värviraamat