Avasta violetse värvi tähendus

Selles blogi postituses saad lugeda, mis on violetse värvi tähendus üldiselt ja Feng Shuis. Samuti sellest, milline on violetse värvi vastumeelsuse tähendus.

Violett ja purpur on külma sinise ja sooja punase segud: yin ja yang. Temas ühinevad punase teadlikkus minast ja sinise intuitiivsed kogemused uut tüüpi teadlikkusena.

Violett räägib kogemustest sündinud elutarkusest, lahti pääsemisest ja loobumisest, selles on armastamist, teiste teenindamist, omakasupüüdmatust, halastustööst. Ta avab kanali jumalateadlikkusele, õpetab usaldama seda, et meie teed juhitakse – kõik, mis toimub on osa minu arengust ja osa tervikust.

Violetset seostatakse sageli sügavate tunnete, vaimsuse, võimu, loovuse ja intellektiga, aga ka haavatavuse, raskemeelsuse, kahetsuse ja kurbusega. Seda peetakse ka salapäraseks, müstiliseks ja maagiliseks värviks. See toob hinge sügavust, hardust ja täielikku meelerahu.

Violetis on kõrgeimat ja puhtaimat värvivõnget, selles peitub võimas palve või südamest tulev tänu. See on puhas ja asteetlik, selles on ühtaegu kõik ja mitte midagi.

Kunagi maksis violett kui värvaine väga palju, mistõttu see oli haruldane ja väärtuslik. See oli kuninglik ja hinnatud värv. Seda kasutasid ainult ülikud ja rikkad inimesed.

Violetse värvi alatoonid

Violetse värvi alatoonid

Violett on rahustav ja kunstipärane, purpur aga mõistatuslik. Lavendlitooni soovitatakse magamistuppa.

Liiga palju violetti võõrandab maapealsest elust ja igapäevane rutiin võib tunduda ülejõukäiv, mistõttu põgenetakse unistustesse.

Violetse tooni vastumeelsuse tähendus

Violetse tooni vastumeelsuse tähendus

Kas Sa hoiad violetist eemale? Kas Sa ikka kasutad oma loovust või suunavad Su elu hirmud?

Vastumeelsus võib tekkida juba lapsena, kui vanemad sunnivad oma usku lapsele peale ja kui usk ei ole heameelt tekitav asi, vaid piirav, hirmuäratav, hukkamõistev ja ahistav. Violett ei meeldi ka juhul, kui oma vaimset teed pole veel leitud, kui tuntakse hirmu surma ees, kui keha pole hinge omaks võtnud, minakesksuse puhul.

Violetse tooni tähendus Feng Shuis

Violetse tooni tähendus Feng Shuis

Lilla (violetne) värv on headuse, armastuse ja tarkuse värv, mis selgendab tundeid ja nägemist, ka nägemusi. Aitab tasakaalustada füüsilist ja hingelist energiat. See on hoolivuse ja kannatlikkuse värv, mis aitab teha koostööd teadvuse ja alateadvuse, kire ja mõistlikkuse, armastuse ja tarkuse vahel.

Võtmesõnad on juhtimine, enesest andmine, väärtused, humaansus, organiseerimatus, usk, saladuslik juhtimine, aga ka julmus, karjerism, suuruse maania, müüdavus, kelmus, iseteadlikkus.

Feng Shui järgi kannab lilla endas Vee stiihia ja Tule stiihia energiat, seetõttu sobib seda kasutada just Puu energiast kantud eluvaldkonna tasakaalustamisel:

  • Perekonna, sugupuu ja mineviku tsoon
  • Raha, rikkuse ja rahulolu tsoon

Lilla sobib kasutada ruumides, kus:

  • mediteeritakse,
  • loominguga tegelemiseks mõeldud ruumides nagu ateljee,
  • Lillat sobib kasutada ka puhke ja magamistoas.

Lilla ei sobi vannituppa ja kööki.

Violetse värvi seos energiakeskustega

Violetse värvi seos energiakeskustega

Violetne või lavendlitoon on viimase, seitsmenda ehk kroontšakra värv. See ühendab kõik tšakrad ja selle kaudu võib võtta ühendust kõiksusega. Kroontšakra abil võid olla rohkem kohal ja astuda tarkuse teele. Violett annab märku kogemusest ja pühaduse poole suundumisest.

Loe täpsemalt violetse värvi mõjust kroontšakrale minu blogi artiklist:

Mandala ja värviteraapia (1. osa)

Kasuta maale, et tuua violetset värvi oma keskkonda

Kasuta maale, et tuua violetset värvi oma keskkonda

Üks võimalus, kuidas tuua oma keskkonda violetset värvi on läbi maalide. Näiteks minu “Tervendav mandala – kutsu ellu rahu, kaitset, õnne, armastust, viljakust” lilla taust on just sobiv aktiveerimaks Kroontšakrat, et selle kaudu võtta ühendust kõiksusega ja paluda, et universum tooks Sulle just neid väärtusi, mida selle mandala kaudu oma ellu soovid kutsuda.

Tervendav mandala - kutsu ellu rahu, kaitset, õnne, armastust, viljakust

Kokkuvõtvalt võib öelda, et violetse värvi tähendus seostub vaimsuse, sügavate tunnete ja loovusega. Feng Sui järgi on violetse värvi tähendus seotud headuse, armastuse ja tarkusega ning aitab leida tasakaalu füüsilise ja hingelise energia vahel. Vastumeelsus violetsele värvile võib viidata mingitele hirmudele või sellele, et Sa pole veel leidnud oma vaimset teed. Loodan, et leidsid sellest artiklist endale kasulikku infot.

Kui soovid ka edaspidi olla kursis minu artiklitega, siis palun liitu minu uudiskirjaga.

Kasutatud allikad

Kasutatud allikad

Krista Launonen “Teejuht maagiliste piltide maailma”

Liina Kaumann “Tervendav maalimine”

Siret ja Janno Seeder “Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui